به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم رونمایی از تندیس چهار تن از مبارزان انقلاب اسلامی که صبح امروز در موزه عبرت برگزار شد، گفت: حوزه‌های ممتاز فرهنگ و هنر بهترین ابزار برای «جهاد تبیین» و معرفی تلاش‌های قبل و دستاوردهای بعد از انقلاب اسلامی است.

وی افزود: جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی چه از نظر رویدادهای قبل از پیروزی و آغاز نهضت تا ١٣5٧ و چه از نظر دستاوردهای بعد از پیروزی انقلاب در مواجهه با دشمنان بیرونی و داخلی دچار مظلومیت‌های مضاعف است.

وزیر ارشاد، انقلاب اسلامی را یک پدیده زنده و قوی 6 ساله برشمرد و ادامه داد: آن چه رهبر معظم انقلاب با عنوان جهاد تبیین و روایت صحیح از همه اتفافات اسلامی تاکید دارند یک واجب عینی است و باید بتوانیم عظمت و شکوه آن را درک دهیم. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: موزه عبرت جای ویژه ای است برای نمایش جنایت‌های رژیم پهلوی که با تبیین این جنایت‌ها بخشی از مظلومیت جمهوری اسلامی ایران بر طرف خواهد شد.

در این بازدید چهارتن از مبارزان سیاسی دوران پیش از انقلاب اسلامی که در این زندان بازداشت و مورد شکنجه قرار گرفته بودند به عنوان راهنما، توضیحات لازم درباره بخش‌های مختلف از عکاسخانه تا اتاق‌های شکنجه بندهای انفرادی و عمومی را ارائه دادند.

 در حاشیه این بازدید وزیر فرهنگ از هشت عنوان کتاب «چشم های آشنا»، «آن سال‌های زمستان»، «سازمان بی‌نام»، «پیروزی در سایه شکست»، «افعی در جقه همایونی»، «آرام نمی‌گیریم» و دو کتاب در حوزه کودک «فردا خواهد آمد» و «مرد سنگی و مرد مهربان» رونمایی کرد.

انتهای پیام/Source link

اضافه کردن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *