به گزارش خبرگزاری تسنیم،  کمتر از دو دهه پیش، رهبر انقلاب در دیدار  گروه «ورزش و سرگرمى» صدا، با اشاره به اهمیت و جایگاه تفریح و شادمانی در اسلام فرمودند: «من قبول ندارم کسی چهره‌ی اسلام را یک چهره‌ی خشمگین واخمو و بد اخلاق تصور کند. به‌هیچ و جه، اسلام این نیست… بنابراین، شما همین‌طور که یک کار تفریحی را انجام می‌دهید، یک نمایش اجرا می‌کنید، یک ماجرای طنزآمیز را بیان می‌کنید، یک شعر اجرا می‌کنید و می‌خوانید یا یک مسابقه اجرا می‌کنید، در همان حال احساس کنید که یک عبادت انجام می‌دهید.»

برنامه‌ی «قند پهلو» یکی از برنامه‌های طنز صداوسیما در سال‌های اخیر است که با استقبال مخاطبین نیز همراه شده و رهبر انقلاب هم در حاشیه‌ دیدار با شاعران سال 1394، از دست‌اندرکاران این برنامه تشکر کردند.

برنامه‌ای که به تعبیرِ شهرام شکیبا یکی از داوران و اعضایِ اصلی این برنامه تلویزیونی، مسابقه‌ای آرام و جذاب و هدایتگر برای شاعران جوانی که می‌خواهند طنازی بکنند، به شمار می‌رود. دکورِ ویژه‌ای ندارد اما بزرگانی بر روی این صندلی نشسته‌اند که می‌توان به نامِ محمد صالح‌اعلا، یوسفعلی میر شکاک و زنده یاد ابوالفضل زرویی نصرآباد، اشاره کرد. همه‌چیز در این برنامه اصول دارد حتی دورهمی‌هایش. 

دوره گذشته به کرونا پرداخت و کرونا جزئی از این برنامه شد.  به تعبیر تهیه‌کننده رویکرد ویژه فصل قبلی، به کرونا اختصاص پیدا کرد و شعرها هم با همین محور سروده می‌شود.حتی یک پزشک متخصص داور سوم «قند پهلو» شد. همان‌طور که امیر قمیشی گفت   در این دوره به جای دو داور، سه داور داریم که داور سوم پزشک متخصصی است که از نظر پروتکل‌های مرتبط با کرونا، آثار را بررسی می‌کند.

مدتی «قند پهلو» در آنتن حضور نداشت و حالا برای ایام نوروز به کنداکتور شبکه آموزش اضافه شده است.

قرار است این برنامه تلویزیونی ویژه نوروز 1401 هر شب ساعت 21:30 از شبکه آموزش پخش شود و تکرار آن ساعت 15 عصر روز بعد روی آنتن خواهد رفت. 

برنامه «قند پهلو» مسابقه‌ای ادبی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی امیر قمیشی و با محوریت شعر طنز است که در سال های گذشته میزبان چهره‌های فرهنگی و ادبی بود.  بهاالدین خرمشاهی، سید علی موسوی گرمارودی، یوسفعلی میر شکاک، زنده یاد ابوالفضل زرویی نصرآباد، محمد صالح علاء و… از جمله این چهره‌ها به عنوان مهمان و داور بوده‌اند. 

ناصر فیض و شهرام شکیبا در مقام داور و رضا رفیع به عنوان مجری فصل‌های مختلف این برنامه را همراهی کرده اند و حالا در آستانه نوروز 1401 فصل جدید این برنامه کلید خورده است و شاعران با هم رقابت می‌کنند. 

ضبط فصل جدید مسابقه «قندپهلو» که یکی از برنامه‌های پربینده شبکه آموزش است به تازگی آغاز شده و در 13 قسمت تولید می‌شود تا در ایام نوروز هر شب روی آنتن برود. 

انتهای پیام/Source link

اضافه کردن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *