به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مهدی علی‌اکبرزاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی از راه‌اندازی مرجعی برای انتخاب اسباب‌بازی مناسب برای کودکان و نوجوانان توسط والدین خبر داد.

علی‌اکبرزاده در این مراسم گفت: خیلی وقت‌ها ما والدین در زمینه انتخاب اسباب‌بازی فقیریم، دست بچه را می‌گیریم به اسباب‌بازی فروشی می‌بریم و از خود بچه می‌پرسیم که کدام را می‌خواهی و او بر اساس رنگ و… انتخاب می‌کند که این خیلی خطرناک است.

او افزود: ما به مرجعی نیازمندیم که آنجا ببینیم چه نوع اسباب‌بازی با چه مشخصاتی برای چه کسی مناسب است.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان  نوجوانان از ورود این نهاد به این عرصه به همراه شورای نظارت بر اسباب‌بازی خبر داد و از دانشگاه‌ها و متخصصان دعوت کرد که در ایجاد فضایی برای انتخاب اسباب‌بازی با طبقه‌بندی مشخص برای کودکان و نوجوانان کمک کنند.

روز گذشته نیز آیدین مهدی‌زاده دبیر هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی در یکی از نشست‌های تخصصی این جشنواره خبر داد که سامانه بررسی و اعتباریابی اسباب‌بازی‌ها از بهار سال 1401 در رابطه با تأثیر شناختی اسباب‌بازی‌ها بر کودکان آغاز به‌کار خواهد کرد که با ارائه “نشان” تأثیر شناختی بر کودکان را مشخص خواهد کرد و نشان خواهد داد که کدام اسباب‌بازی به چه دردی خواهد خورد.

انتهای پیام/Source link

اضافه کردن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *