به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شبکه نسیم قرار بود از 29 اسفندماه «جناب عالی» را به عنوان مجموعه نوروزی روی آنتن داشته باشد اما با پیامِ تهیه‌کننده و کارگردان در صفحه مجازی‌شان مشخص شد که قرار نیست این سریال، وارد رقابت نوروزی شود. 

چرا که مصطفی رضوانی تهیه‌کننده سریال در صفحه اینستاگرامی‌اش نوشت: با توجه به تلاش‌های بی‌وقفه مدیر شبکه نسیم برای پخش سریال جناب‌عالی، به ما اعلام شد که جناب‌عالی نمی‌تواند از آنتن پخش شود. عادل تبریزی کارگردان سریال نیز در پیامی دیگر نوشت که اعلام می‌کنم  «جناب عالی» به دلایلی و به دلایلی و به دلایلی و به چند دلیل دیگر و به یک دلیل، پخش نمی‌شود. هدف «جناب عالی» مردم بود و بس…

ساعاتی پس از انتشار این متن‌ها صفحه تلگرامی شبکه نسیم در اطلاع‌رسانی کوتاهی خبر داد: جناب عالی در نسیم نماند. باتوجه به فشردگی جدول پخش نوروزی شبکه نسیم، مجموعه طنز “جناب‌عالی” از پخش این ایام خارج شد.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد دلایلِ اصلی این تصمیم به یک باره، شلوغی کنداکتور و عواملی از این دست نبوده بلکه فرم و محتوایِ سریال گویا از استانداردهای تلویزیون پایین‌تر بوده است. این مجموعه تلویزیونی در فرآیند سازمان صداوسیما تولید نشده است. حتی با حذف برخی از بخش‌ها و محتواها و اصلاحاتی که تیم تولید هم با شبکه نسیم همکاری داشته، سریال موردِ قبول مسئولین و دست‌اندرکاران قرار نگرفت و نهایتاً به این تصمیم رسیده‌اند که این سریال به جای تلویزیون از تلوبیون پخش شود. 

بنابراین با حذفِ سریال «جناب عالی» از کنداکتور شبکه نسیم، «خندوانه» به همان ساعتِ‌همیشگی‌اش یعنی ساعت 23 برمی‌گردد.

رضوانی در پیامِ اینستاگرامی‌اش یک کنایه هم داشت و نوشت: “نیت ما از تولید این سریال چیزی نبود و نیست جز «امید به اصلاح» و این قطعاً با روحیات محافظه‌کارانه جور درنمی‌آید.”

پیش از این هم گفته شده بود که این مجموعه تلویزیونی با نگاهی طنز به نقد سیستم اداری کشور و مانع‌تراشی‌های بر سر انجام کارها می‌پردازد و فضایی اجتماعی و انتقادی دارد. 

 

همچنین پیگیری‌ها نشان می‌دهد که مذاکرات برای پخشِ این سریال در تلوبیون ادامه دارد تا در صورتِ فراهم شدن شرایط پخش، این مجموعه تلویزیونی نهایتاً از اول عید نوروز در تلوبیون منتشر شود.

سریالی که در ابتدا، گزینه نوروزی شبکه سه و پلتفرم‌ها بود. در همان روزهای ابتدایی گفته می‌شد این مجموعه تأمینی احتمالاً اولین سریالی باشد که در بسترِ نمایشی «تلوبیون» منتشر شود. حتی نامِ فیلم‌گردی و یا دیگر پلتفرم‌های نمایش‌خانگی دیگر هم به گوش می‌رسید.

در این سریال پربازیگر، امیرحسین رستمی، حسین سلیمانی، بیژن بنفشه‌خواه، میرطاهر مظلومی، مهوش وقاری، گیتی معینی، رضا بنفشه‌خواه، سروش طاهری، بلور کساییان، ایمان اسماعیل‌پور، محمد الهی، کیوان صباغ، رضا سخایی، میثم سجادی، امیر محاسبتی، جواد سلطانی، مصطفی پروین، ایمان راد وبا حضور بیتا سحرخیز و هنرمندی منوچهر آذری، ایفای نقش می‌کنند.

باید دید نهایتاً این سریال سهمِ تلوبیون خواهد شد و یا مسیرِ دیگری را برای پخش انتخاب خواهد کرد؟

عادل تبریزی کارگردان این سریال پیش از این اولین فیلم سینمایی خود با عنوان گیج‌گاه را کارگردانی کرده بود و اکنون نخستین تجربه ساخت سریال را پشت سر می‌گذارد.

شبکه یک «زیرخاکی 3»، شبکه دو «خداداد»، شبکه سه سریال «نجلا» و شبکه پنج سریالِ «دردسرهای شیرین» را برای ایام نوروز 1401 روی آنتن خواهند داشت. 

انتهای پیام/Source link

اضافه کردن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *