به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وحید خدرویسی با اشاره به نقش، اهمیت و‌ جایگاه گمرک برابر مواد 2 و 12 قانون امور گمرکی بعنوان‌مرزبان اقتصادی کشور در حوزه تجارت خارجی تاکید کرد،  در نهایت دولت، گمرک‌  را بعنوان عضو شورای سیاست گذاری و هماهنگی دستگاههای اجرایی در زمینه مالکیت فکری اضافه و الحاق نمود. این الحاق  از جهت  اعمال سیاست های حاکمیتی دولت در موضوع مالکیت فکری و‌ از آنجاییکه قانونگذار در بند ر ماده 122 قانون امور گمرکی وظایف و‌ به عبارتی صلاحیت هایی برای گمرک در رعایت حقوق مالکیت معنوی مقرر نموده؛ انجام شد.

به گفته  مدیر کل حقوقی گمرک ایران، این موضوع و جدیت در اجرای این مهم هم‌ در حوزه مبارزه با قاچاق و همچنین در خصوص جلوگیری از ورود کالاهای تقلبی حایز اهمیت است  و اینکه در بحث رعایت حقوق  صاحبان کسب و‌کار نیز دارای اهمیت ویژه است.

 وی افزود، قطعا گمرک با برنامه ریزی دقیق و‌تشکیل کمیته مرتبط با حقوق مالکیت فکری همکاریهای لازم در اعمال سیاستهای ابلاغی این شورا علاوه بر اجرای قوانین حاکم در این بخش را معمول خواهد نمود.

خدرویسی گفت: شورای مزبور به ریاست وزیر دادگستری و عضویت ریاست  سازمان ثبت اسناد و املاک، معاونین وزرای علوم تحقیقات و فن آوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی،جهاد کشاورزی، امور خارجه،فن آوری اطلاعات و ارتباطات، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی و‌ گردشگری  و همچنین نماینده صدا و سیما در راستای مصوبه هیئت دولت در سال 1386 تشکیل که برابر مصوبه فوق رییس کل محترم گمرک نیز به عضویت شورای فوق اضافه گردید.

ضمن اینکه اساسا و از بدو ایجاد این شورا همواره گمرک با عنایت به جایگاه سازمانی  بعنوان دروزاره ورود(مرزبان اقتصادی) به کشور در این شورا حضور و ایفاء نقش نموده است.

انتهای پیام/Source link

اضافه کردن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *