به گزارش خبرگزاری تسنیم، کمیل رودی، مدیر آکادمی هوش مالی، در حاشیه مراسم رونمایی از قصه‌های صوتی سواد مالی ضمن اعلام این خبر گفت: سواد مالی یکی از مهارت‌های ضروری فردی مورد نیاز در عصر حاضر است که در اغلب کشورها کودکان و نوجوانان مهم‌ترین مخاطبان یادگیری آن هستند.

وی افزود: برخلاف مفاهیم اقتصادی که به نظر پیچیده و کلان می‌رسند، سواد مالی به صورت کاربردی افراد را با روش درست مدیریت دخل و خرج و گرفتن تصمیم‌های اقتصادی صحیح آشنا می‌کند.

مدیر آکادمی هوش مالی گفت: آموزش سواد مالی در سنین کودکی و نوجوانی از طریق قصه‌گویی انجام می‌گیرد. چرا که آن‌ها با قهرمان‌های داستان هم‌ذات‌پنداری می‌کنند و مفاهیم به خوبی در ذهن آن‌ها نقش می‌بندد.

رودی در پایان به همکاری با مجموعه دانش‌بنیان آی‌قصه اشاره کرد و گفت: آموزش سواد مالی پیش از هر چیز نیازمند تهیه منابع ارزشمند آموزشی است و آکادمی هوش مالی به عنوان نهادی تخصصی در جریان 6 سال فعالیت خود نزدیک 150 جلد کتاب منتشر کرده یا در دست نشر دارد. همکاری با نهادهای موفق و تخصصی دیگر مانند آی‌قصه زمینه‌ساز گسترش کمی و کیفی هر چه بیشتر سواد مالی در کشور است.

عالمی، مدیرعامل آی‌قصه نیز در حاشیه این مراسم گفت: این قصه‌های صوتی در 4 فصل و هر فصل 10 قسمت تهیه شدند و اولین قسمت 22 اسفندماه در اپلیکیشن آی‌قصه رونمایی و منتشر می‌شود تا کودکان در تعطیلات سال نو بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

وی افزود: ما معتقدیم هر قصه، تجربه زیستن در دنیای تازه‌ای را به کودکان می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند تا با همذات‌پنداری با شخصیت‌های داستان، احساسات و هیجانات گوناگونی را تجربه کند و قدرت تخیل و رویا‌پردازی‌شان افزایش یابد.

مدیرعامل آی‌قصه با تأکید بر اهمیت جذابیت قصه گفت: مهم‌ترین ویژگی داستان‌، سرگرم‌کنندگی آن‌ها برای بچه‌هاست. این سرگرم‌کنندگی البته توأم با کیفیت خوب متن و صدا و تصویر است. اگر محتوای قصه‌ها و کیفیت تولید و اجرا خوب باشد کودکان هم جذب خواهند شد، وگرنه اگر فقط پیام‌دار بودن اثر، ارزش محسوب شود، کودکان کار را پس می‌زنند. امیدوارم دایناشهر بچه‌ها را جذب شخصیت‌هایش کند.

عالمی ضمن تشریح فرایند آماده‌سازی این مجموعه گفت: در ابتدا ایده‌های متنوعی درباره چند شهر مختلف با موجودات مختلف از سوی نویسنده این مجموعه پیشنهاد شد که از بین اونها، ایده دایناشهر و دایناسورها انتخاب شد. چرا که دایناسورها همیشه مورد توجه بچه‌ها هستند. از طرفی ویژگی‌‌های ظاهری دایناسورها به خلق یک دنیای تخیلی کمک می‌کرد.

مدیرعامل آی‌قصه در توضیح مشخصه‌های دایناشهر، قصه‌های سواد مالی کودکان گفت: انتقال اطلاعات مفید و غیرمستقیمی که در خلال زندگی چند دایناسور به مخاطب منتقل می‌شود ویژگی اصلی این مجموعه است. اینکه کودکان (و حتی بزرگترها) بتوانند با شنیدن این داستان‌ها، دانش سواد مالی خود را افزایش دهند، اتفاق خوبی برای خانواده‌ها خواهد بود.

عالمی ادامه داد: تیم تحریریه آی‌قصه در 2 سال گذشته 500 قصه صوتی سرگرم‌کننده برای کودکان فارسی‌زبان سراسر دنیا تولید و منتشر کرده است. این قصه‌ها در زمینه‌های مختلفی همچون علمی، آموزشی، تربیتی و … هستند. اپلیکیشن آی‌قصه رتبه اول اپلکیشن کودک به زبان فارسی است و 150 هزار نصب دارد و مورد توجه کارشناسان و خانواده‌ها قرار گرفته است. به همین دلیل آی‌قصه به عنوان تولیدکننده‌ قصه‌های استاندارد شناخته می‌شود و همین موضوع باعث همکاری‌های بین‌سازمانی در حوزه تولید قصه برای کودکان شده است.

وی در پایان گفت: نویسنده این مجموعه فریناز مختاری، آهنگساز بامداد افشار، راوی آزاده مؤیدی‌فرد، گویندگان پیمان فاطمی، یاشار ابراهیمی، اکرم عبدی، مهسا نوروزی و آزاده مؤیدی فرد، تنظیم صدا مهدی مجنونی و طراح شخصیت‌ها مجتبی حیدرپناه بوده است.

انتهای پیام/Source link

اضافه کردن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *